Процесът на изпускателната станция на камерата за гасене с вакуумна дъга се отнася до процеса на превръщане на частите на камерата за гасене с вакуумна дъга в цяла тръба, която да бъде изтощена чрез спояване и заваряване с аргонова дъга, и след това свързването й към изпускателната станция за вакуумиране и печене, и накрая извършване на студено затягане. Този процес е сложен и има дълъг маршрут, обикновено състоящ се от 9 стъпки. Поради това ефективността е ниска и има много връзки на замърсяване към компонентите на камерата за вакуумно дъгово гасене. Освен това, вакуумната дъгогасителна камера, произведена от този процес, има ниска температура на печене (около 450 градуса), което води до непълно обезгазяване.
Изпрати запитване
